Postovani, radila sam krvnu sliku, gvozdje mi je smanjeno 6, 7, a ast i alt su mi 48, sve ostalo mi je uredu. Pa me interesuje sta sve utice na to. Da li ima neke veze tetovaza koju sam radila 3. Septembra? Bojim se da li nije u pitanju hepatitis? Mada nemam nikakve simptome. Volela bih da znam kada se javljaju ti prvi simptomi i da li je moguce od tetovaze, mada je sve bilo sterilno. Ako mozete malo bolje da mi pojasnite bila bih vam zahvalna. Doktorka nista nije htela da mi kaze, samo mi je dala da pijem heferol. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da mi kazete da li uzimate neke lekove? Sve može biti posledica toga ili neke virusne infekcije koja je protrčala kroz vaš organizm. Što se tiče hepatita on se manifestuje bolovima ispod desnog rebarnog luka, malaksalošću. Mučninom. Promenom boje mokraće i stolice ali može proći i asimptomatski. Nisko gvožđe viđamo često kod mladih žena koje imaju jača menstrualna krvarenja, lošu i neredovnu ishranu. Dakle propratite svoje simptome i stanje.