Radila am rtg pluca i srca. Na nalazu pise"obostrano hilobazalno gusta plucna sara sa hip. Erventilacijom plucnog parenhima. Hemidijafragme pravilno svedene. F. C. Sinusi slobodni. Srcana sjena inicijalno hipertone forme. Molim vas da mi odgovorite. Unaprjed zahvalna

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Rtg pluća i srca se tumače u sklopu tegoba i postojećioh dijagnoza. Ja vam mogu reći da vam je srčana senka početno povećana i da vam je naglašena plućna šara bez promena u parenhimu. Obratite se svom lekaru da vam protumači da li ovaj nalaz ima značaja kod vas. Uglavnom rezultat je korektan.