Postovani, da li se inekcije longacefa prepisane od strane lekara moraju kupovati i ako da zasto?

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Kupuju se jer je tako po propisima koji važe. One se mogu dobiti na teret fonda po otpusnoj listi, antibiogramu. U svakom slučaju postoje i oralni cefalosporini koji idu na recept ali i slučajeva gde uključimo ampule koje pacijent kupuje. Pitanje možete postaviti i republičkom zavodu za zdravstveno osiguranje.