Moja majka je 55 god. I ima povisen kalcijum u krvi. Pa me interesuje dali se to leci, kako? I sta znaci povisen kalcijum u krvi?? Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Uyroci hiperkalcemije mogu biti mnogobrojni>povećano unošenje ili apsorpcija, prekomerna količina paratiroidnog hormona kao primarni ili sekundarni hiperparatireoidizam, neoplastične bolesti, limfoproliferativne, različiti lekovi, tijazidni diuretici, sarkoidiza, femilijarna hiperkalcemija, i dr. Dakle vidite da je potrebno ispitivanje te se obratite lekaru.