Postovanjejedna stvar mi nije jesna serumsko gvožđe mi je malo iznad donje granice 8, 9 a crvena krvna zrnca i hemoglobin su mi u normali. Nije mi jasno po kojim parametrima se ocenjuje anemija po ovom prvom ili po ovom drugom i kako to da mi je serumsko gvozdje nisko a crvena krvna zrnca u redu bio bih vam zahvalan ako bi mi to objasnili puno hvala

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Taj problem je veoma čest u ordinaciji lekara opšte medicine. Dakle gvožđe je na donjoj granici a rezultati su potpuno normalni jer još uvek eritrociti to mogu da kompenzuju kako u broju tako i veličini i obliku. Dakle uzmite nešto od preparata gvožđa i korigujte ishranu (više koprive, spanaća, pasulja, cvekle, borovnice) .