Postovanje zbunjuju me sifre u medj klasifikaciji bolesti jer postoje 2 kolone sa siframa/kada se trazi neka dijagnoza koja se kolona gleda. Prva ili druga primer f01 f01 vaskularna demencija f010 f01 akutna vaskularna demecija f011 f01 demencija usled vise infarkta f012 f01 vaskularna demencija u potkori mozga f013 f01 vaskularna demencija u kori i potkori mozga f018 f01 druga vaskularna demencija f019 f01 vaskularna demencija, neoznacena

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Šifra bolesti se označava slovom i dvocifrenim brojem iza koje sledi tačka pa broj od 1 do 9 koji nam bliže određuje uzrok. Dakle f 01 je demenca f 01. 1 je demenca vaskularnog porekla, f01. 2 demenca usled više infarkta a f 01. 9 je takođe demenca ali neoznačenog porekla.