Dragi doktore, u poslednje vreme mi se cesto desava da mi se tresu ruke, cesto sam agresivan, stalno mi je vruce (cak i na niskim t) lose spavam i cesto mi imunitet slabi, analize su sve u granicama normale, inace dosta sam pod stresom, pijem 10 vrsta suplemenata, (astaxanthine, squalen, q10, ginko, vitamin c, b carotene, n acetil cistein, zensen, selen, brusnica) i jos nekoliko za odrzavanje misicne mase (samo obican whey i creatine) jer se aktivno bavim fitnessom. Pre tri meseca sam poceo da uzimam hormon rasta pa popravim rezultate, pre nekoliko nedelja sam prekinuo sa gh i svi gore navedeni problemi su se pogorsali, drasticno. Molim vas odg da li uzimanje dodatnog gh moze da umanji proizvodnju mog gh i napravi haos, doktori sa kojima sam se konsultovao su uglavnom sokirani i nemaju odgovor, ps imam 20 god. Unapred, hvala: )

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Bilo bi dobro da se obratite endokrinologu koji će vam objasniti dejstvo hormona rasta njegovo uzimanje, prekid terapije. Meni ostaje nejasno zašto koristite tolike suplemente, da li je to sve opravdano, koliko trenirate, pod kojim ste stresom? Sve navedeno kao i nesanica zaslužuje pažnju. Obaratite se lekaru.