Postovani pitam vas u vezi moje bake. Ona ima 70 godina. Poslednjih desetak godina njoj su svi rezultati u redu, isla je i kod kardiologa i pulmologa i kod svih lekara gde su je upucivali i vadila krv i urin, snimala pluca kicmu, kuk i sve joj je u redu osim jedne stavke koja je muci godinama a to je previsoka sedimentacija. Naime u poslednjih desetak godina njoj je sedimentacija prosecno oko 100. Lekari ne znaju uzrok te sedimentacije, oni govore da su joj svi nalazi u redu ali ona uprkos svemu ima velike nesvestice, malaksalost, gubitak ravnoteze i volje. Neki lekari kazu da moze malo od starosti to da oseca ali iskreno ja verujem da ima jos neki uzrok tome jer ona poslednjih desetak godina slicne simptome ima a sve su joj stavke u redu osim previsoke sedimentacije. Ukoliko imate neki savet ili nacin da mi pomognete javite mi. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.

Komentari na pitanje: #40603

    • Isti simtomi kao ova gospođa, samo ja nemam ni 50 godina. Duže vreme imam sedimentaciju preko 70. Molim za savjet hvala