Postovani, vec nekoliko nedelja patim od nesanice bez ikakvog razloga. Stanje mi se sve vise pogorsava, pa sem nesanice osecam jos i "nemir" u nogama i rukama, ubrzan rad srca, i pojacano znojenje kad idem na spavanje. Poslednjih dana ne uspevam uopste da zaspim iako sam premoren. . . . . . Citao sam o retkoj genetskoj bolesti koja se zove fatalna familijarna insomnija (ffi) koju izazivaju defektni proteini prioni, i koja je retka i smrtonosna, ali u nasoj zemlji nije bilo registrovanh slucajeva ove bolesti, i nisam deo porodice koja je imala ovo. Cuo sam da postoji i sporadicna verzija iste bolesti koja moze bilo koga napasti. . . . . . . Da li mislite da je ovo ipak normalan ciklus insomnije ili ovaj redak smrtonosni oblik? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Naravno da nije. Potrebno je da se što pre obratite lekaru ili psihijatru koji će vam ordinirati terapiju i otkloniti tegobe. Ne trpite bez potrebe, biće vam sve teže, a nakon pregleda i saveta rešićete se problema.