Radila sam test na igg antitela na helicobacter pylori i test je pozitivan pa me zanima koja je bakterija u pitanju i kako se leci?

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovana,
      U pitanju je helikobakter pylori i pitrebno ga je iskoreniti, naravno lečenjem od strane vašeg lekara ili gastroenterologa. U dvostukoj terapiji se koristi omeprazol (inhibitor protonske pumpe) u kombinaciji sa metronidazolom ili klaritromicinom. Postoji i trostuka terapija. Dakle pristupite lečenju.