Postovani, da li mi mozete reci zasta sluzi sirup kliacil i koja je njegova uloga? Devojcica koja je dobila visoku temperaturu, odvedena je u dom zdravlja gde joj je konstatovano pocetak zapalenja grla pritom detetu niti je curio nos niti je kasljala, temperatura se nije snizavala i dete je odvedeno na institut za majku i dete gde je konstatovana serihija coli i dete je tamo zadrano 4 dana gde je primalo longacef. Pa me licno zanima da li je moglo doci do nekih komplikacija u organizmu da je nastavila da pije kliacil ili ne. Molim vase misljenje. . . .

    Odgovoreno: 29. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Kliacil je takođe antibiotik kao i longacef. Kliacil je penicilinski antibiotik koji i dajemo kod infekcija. Longacef je cefalosporinski antibiotik. Nije načinjen nikakav propust, jer mi naravno procenimo, počnemo antibiotikom a kada nema poboljšanja radimo antibiogram i uključimo drugi. Uvek je potrebno pratiti zdravstveno stanjei oporavak pacijenta.