Zovem se milan, imam 21 godinu, vec mesec dana imam povise nbroj crvenih krvnih zrnaca. U junu sam imao mononukleuzo i tada mi nisu bili u redu leukociti. Posto sam posle toga stalno kontrolisao krvnu sliku utrvdio sam da mi je malo uvecan broj crvenih krvnih zrnaca. Prvi rezultatbili su mi rbc 6. 04, hgb 163, hct 0. 487, mcv 80. 6, mch 27. 0, mchc 335, rdw 11. 5. Zatim sam opet vadio krv da vidim da nisu mozda pogrsili i tada mi je rbc bio jos veci, tada je bilo rbc 6. 87, hgb 169, hct 0. 541, mcv 78. 7, mch 24. 6, mchc 312, rdw 12. 6. I davao krv opet i danasnji rezultati su mi rbc 6. 15, hgb 172, hct 54. 6, mcv 88. 8, mch 28. 0, mchc 315 i rdw 13. 5. Kad sam rekao dokotoru da sam imao mononukleozu, on mi je rekao da ti je to mozda reaktivno i rekao mi je da treba da radim nesto u labaratoriji i da da dam kostanu srz iz kuka. Moze te li mi reci sta je pitanju i malo mi bolje objasniti? Interesuje me da li je to nesto opasno i da li ovo padanje rbc nesto znaci? Unaped hvala

    Odgovoreno: 26. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Niste naveli da li ste konsultovali hematologa i infektologa s obzirom da ste imali mononukleozu. Punktiranje i ispitivanje razmaza koštane srži se često koristi kao dijagnostički postupak. Potrebno je da date apsolutno sve podatke svom lekaru (od vašeg trnutnog stanja i tegoba, preko lekova koje pijete) pa će se dijagnoza naći a smim tim i objašnjenje o čemu se radi.