Postovani, imam prijateljicu koja ima uvecane limfne zlezde na preponama oko 7 i 8 mm, sa desne strane 4 sa leve 6 koje su reaktivne, i ima uvecanu stitnu zlezdu a krvna slika je mirna sem malo uvecanih limfocita pa nas interesuje vase misljene? Unapred zahvalni. . .

    Odgovoreno: 26. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Posto znate da su preponske žlezde reaktivne, nebih imala šta da dodam. Za štitnu žlezdu nije bitna samo veličina već ja bitna njena funkcija. Potrebna je analiza hormona štitne žlezde, naravno ako to proceni vaš lekar ili endokrinolog.