Pre par dana sam uradila analizu krvi (krvna slika, biohemija i elektroliti) . Rezultati su mi pomalo zabrinjavajući, moguće je i da nepotrebno paničim ali bih ipak volela da čujem i mišljenje kompetente osobe. Molim vas za kraće tumačenje rezultata koje vam šaljem, a koji nisu u granicama normalnih vrednosti (napominjem da sam pre godinu i po dana ostavila pušenje i da nisam osoba koja posebno vodi računa o zdravoj ishrani kao i da mi je posao takav da veći deo dana sedim. Takođe, u periodu od otprilike dve godine ugojila sam se oko 10 kg): holesterol 7, 2 (3, 9-5, 7) hdl holesterol 2, 4 (1, 04-1, 55) ldl holesterol 4, 21 (manje od 3, 4) ukupni proteini 92 (62-81) na 135 (136-145) lym% 49, 5 (25, 0-45, 0) gra% 43, 6 (50, 0-75, 0) mcv 79, 0 (80, 0-92, 0) se 30/ inače, nemam nikakvih smetnji ni simptoma, niti osećam ikakve tegobe tako da mi nije jasno otkud uvećana vrednost limfocita. . . Ostali parametri su uredni. Da li ovi rezultati upućuju o čemu bi moglo da se radi? Hvala

    Odgovoreno: 26. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno ste pre nekog vremena bili u nekoj virusnoj infekciji te su limfociti nešto povećani. Holesterol je potrebno korigovati dijetom, fizičkom aktivnošću i eventualno lekovima. Potrebno je da posetite svog lekara koji će na osnovunekoliko parametara proceniti kardiovaskularni rizik i dati terapiju.