Molim vas za pomoc. Vec duze vreme imam probleme sa grlom (oko 3 godine) , a od skorije osecam bol i u predelu usiju i ispod njih. Grlo me boli skoro neprestalno, na analizu brisa nosa nadjene su mi streptococcus aureus. Pio sam neke antibiotike ali nista. Skoro sam bio na moru, posle 3, 4 dana provedenih tamo bolovi su prestali a i neprijatan zadah takodje. Ali vrativsi se kuci vratilo se sve na staro. Zanima me da li su steptokoke uzrocnik mojih muka ili nesto drugo. Odnosno da li su to uobicajni simptomi za steptokoke.

    Odgovoreno: 26. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Kod vas je prisutna recidivantna infekcija grla a verovatno i ušiju. Potrebno je da se obratite specijalisti za uvo, grlo i nos i da se striktno pridržavate terapije sve do potpune eradikacije tj. Izlečenja infekcije.