Postovani, molim vas da mi sto pre odgovorite na pitanje posto sam jako uplasena. Naime na levoj preponi su mi uvecana tri limfna cvora. Na drugim delovima tela nema promena. Imam zakazan pregled kod hematologa. Interesuje me sta sve moze biti uzrok tome i da li to po pravilu znaci prve simptome limfoma?

    Odgovoreno: 26. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako prilikom pregleda ustanovimo da su uvećane limfne žlezde, mi procenjujemo oblik, ograničenost, pokretnost, eventualno pratimo veličinu i konsultujemo hematologa da bismo sve isključili i na vreme postavili dijagnozu. Dakle ne znači da se automatski radi o limfomu.