Postovani doktore, radila sam kontrolu krvne slike posto sam ranije bila malokrvna. Sada mi je krv dobra jer je hemoglobin 138, beka krvna zrnca 5. 5 a crvena krvna zrcna 4. 68; lym su mi 1. 2. Jedinom mi je “mid” 13. 1 a vrednosti su od 0. 8-10. 0 i “rdw” mi je 14. 8 a referentne vrednosti su 11. 5-14. 5. Molim vas da li mozete da mi kazete za cega su skracenice mid i rdw. Hvala.

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Vaši rezultati su dobri. Pri analizi eritrocita i leukocita izlaze nam i suptilnije analize koje nekad imaju značaj a ukazuju nam na volumen, sadržaj hemoglobina, zasićenost kiseonikom, distibuciju tipova leukocita. Normalne vrednosti su ponekad veoma malo narušene i tada nemaju značaja. Ili takav rezultat i očekujemo s obzirom na prisutnu infekciju. Zato je uvek bolje rezultate analizirati sa lekarom.