Postovani, u poslednje vreme (proteklih 10ak dana) imam problema sa niskim pritiskom (nekad pritisak 99 sa 57) , muci me malaksalost i slabost, te tahikardija, vrtoglavica, glavobolja, ocni pritisak. Uradila sam kompletan nalaz krvi i urina, i rezultati su uredni (u okviru ref. Vrednosti) izuzev fe (30. 7 umol/l) i rdw (11. 5% ) . Pre ovog nalaza, radila sam jos jednu analizu pre 5 meseci i tada je fe bilo 13. 2umol/l, a rdw-13. 8% . Da li je visak gvozdja uzrok mog trenutnog stanja? Naravno, poseticu svog lekara sa ovim nalazima, ali bih volela da cujem i vase misljenje. I, kakva ishrana bi mi pomogla da redukujem nivo gvozdja u krvi? Imate li jos neke savete? Unapred zahvaljujem!

    Odgovoreno: 18. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako ste uzimali preparate gvožđa, prestanite da ih uzimate. Nema razloga za brigu. Pritisak ćete regulisati
      uzimanjem više tečnosti, malo slanijom ishranom i fizičkom aktivnošću. Ako vam je teško lezite i podignite noge. Č