Postovani, radio sam 24h mokracu (vma) i rezultat mi je 12 a referentne vrednosti su <69, jed. Mere umol/24h. Molim vas za objasnjenje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Ispitivanje mokraće je jako kompleksna stvar. Uvidom u njene rezultatte mi tražimo i ispitujemo funkciju bubrega ali i celog metabolizma. Pocev od specifične težine, neorganskih sastojaka, organskih-albumina, kreatinina, glukoze, urične kiseline i dr. Postoje postupci za ispitivanje lekova i hemiskih sredstsva u mokraćitakođe postoje diluciono koncentracione metode, i mi radimo određene analize ili kada sumnjamo na nešto, nesto želimo da isključimo ili potvrdomo. Rezultat čega je 12, na šta sumnja vaš lekar? Bilo bi dobro da o rezultatima razgovarate sa vašim izabranim lekarom koji će rešiti vaše dileme.