Imam 45 god. Visoka sam 167 kg i imam 61 kg. Vadila sma krv. Za nalay lekar kaze da je ok. I da sam zdrava. Povremeno me oblije hladan znoj, drhte mi ruke i imam osecaj da cu se onesvestiti dok ne uzmem secer i vodu, a posle se osecam bezvoljno i malaksalo i stalno mi se jede. . Holesterol mi je 6. 90, trigliceridi 0. 93, hdl 1. 83, ldl 4. 65, index aterosk. 2. 54, utv. Fak. Rizika 3. 77, glukoza 5, sediment. 5, lekociti 4. 6, eritr. 4. 19, hemoglobin 133, hemotokrit 0. 394, mcv 94, mch 31. 7, mchc 338, urea 3. 8, kreatin 76, ast 20, alt 24. Sprovodim sve nase pravoslavne postove i svaku sredu i petak. Da li mi treba neka terapija. Hvala!

    Odgovoreno: 16. 09. 2009.
    • Poštovana,
      S obzirom na vase smetnje moj savet bi vam bio da jedete najmanje pet puta dnevno. To bi bili cesci a manji obroci. Bitno je da stalno po malo hranite vas organizam da ne bi dolazilo do naglih skokova i padova secera u krvi. Trbalo bi i da korigijete holesterol, higijensko dijetetskim rezimom. Izbacite masnoce a unesite voce, povrce, ribu.
      ostale analize su u redu. Poslusajte moj savet i bice vam bolje.