Nedavno sam otkrila ultrazvukom da imam fibroadenom. Zakazali su mi kontrolu za 6 meseci, doktor je rekao da fibroadenom nije opasan ali da mora da se prati, ukoliko se uvecava mora da se hirurski odstrani. Mene interesuje da li postoji nacin da se utice da se njegova velicina smanji ili da potpuno nestane npr. Nacinom ishrane, nekim lekovima ili na neki drugi nacin a da ne bude hirurski. Takodje mi nije jasno zasto uopste i nastaje. Molim vas ako mozete da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 16. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Fibroadenom je benigno ili dobrocudno izmenjeno tkivo. Na zal; ost uzrok izmene nije jasan, a smatra se da su tu mnogi faktori pocev io ishrane, zracenja, virusa, nepravilne ishrane. S obzirom da je to tkivo dobrocudno ono moze da stagnira ali i da raste. Zato je potrebno da redovno idete na kontrole a razloga za brigu nemate ni najmanje.