Ukoliko neko ima uvecane limfne cvorove i kandidijazu sta bi analize krvi pokazale (kakva odstupanja) kod hematoloskog razmaza, leukocitarne formule i biohemijskih analiza? Mislim na koji nacin se to odrazava na te osnovne nalaze u smislu uslovljenosti posledica (reaktivni limfni noduci i mikoze) u odnosu na dlf, crp, se. . . I kakav znacaj imaju testovi. Hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 16. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Obicno bi sve navedene analize bile povecane, od leukocita do crp. Kod nekih imunodeficijentnih osoba ne bi bilo povecanja tako da bi limfne noduse morali da pogledamo, opipamo i kandidu da mikoloski dokazemo.