Postovani, zbog povrede koju sam pre izvesnog vremena zadobila (hematom, upala krvnog suda i napuknuce tetive na levoj nozi) , prinudjena sam da mirujem i pijem rantudil forte kapsule (3x1) i chymoral drazeje (3x2) , kao i pronison (1/4x1) . Primetila sam da sam se naglo ugojila, kao i da sam dosta depresivna, malaksala i nevoljna, a koliko sam upoznata rantudil izaziva mnostvo nezeljenih dejstava (nadutost, opstipaciju, lose utice na sluzokozu zeludca, a inace imam gastritis, depresiju, pogorsava krvnu sliku itd.) . Postoji li neka pomocna supstanca, sredstvo koje bih mogla da upotrebljavam dok pijem ove lekove, kao i nakon procesa oporavka kako bi metabolizam dovela u normalno stanje, jer jedan duzi period necu moci da se bavim fizickim aktivnostima, niti cu time moci da regulisem pravilno funkcionisanje metabollizma, kao i kako bi pomocu toga skinula dobijene kilograme i otklonila nadutost. Molim vas, ukoliko mozete, da mi date neki predlog ili sugestiju sta da uradim, ili s kim da se posavetujem u vezi ovoga. Pozdrav

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Posto imate povredu a i gastritis dobro bi bilo da od analgetika, odnosno antireumatika koristite preparat koji ne nadražuje želudačnu sluzokožu (nimusid, meloksikam, movalis; diklofen duo) , smanjite energetski jaku hranu posto ste prinuđeni da mirujete. Naravno rešite se depresivnosti jer je vaše stanje je prolazno i jasno je da će doći do oporavka, a što se tiče nadutosti rešite je hranom bogatom vlaknima, čajevima ili eventuano espumisan tabletama.