Postovani, nedavno sma primetio malo uvecan ingvinalni limfni cvoric, velicine pasulja osetljiv na dodri, malko boli kada se dodiruje. Za ulcerozni kolit koristim steoridne pene i suspenzije od 20mg metilprednizolon. Pretposlednje vadjenje krvi je pokazalo: 11. 000 le nesto preko granice, 0. 190 lym tj. Nesto manje od donje, i 0. 700 gran nesto vece od gornje. Ali kada je to radjeno pre par emseci nije bilo uvecanog cvorica. Nedavno radjen uz i sve je u redu, jedino je jetra svetlija. Krvna slika i crp <8 (ref. 10) takodje sve u redu, ponovljena dlf u granicama (leuk 9, lym 2. 3, gran 0. 6) se=2. Mozete li mi reci sta bi mogao biti uzrok i da li ima mesta brizi ili ce se spontano sam povuci? Hvala

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da želite izbeći odlazak kod lekara. U vašem slučaju može se raditi o nekoj mekotkivnoj promeni, o žlezdi koja je upaljena, o nekoj urasloj dlaci koja se inficirala ili o nekoj drugoj vrsti promene. Naravno da je najbolje da to vidi lekar i nakon pregleda će se izjasniti i reći vam o čemu se radi. Možda možete probati sa antibiotskoj terapiji (palitrex 500 3+ dnevno naravno ako niste alergični) i pratite da li dolazi do regresije. Zatim se obratite svom lekaru.