Poštovana,
    Porodila sam se pre 7 meseci, a od 8 meseca trudnoće počela sam da osećam jake bolove u zglobovima koji su sada konstantni, naročito u šakama i kolenima. Radila sam analize krvi i ništa ne ukazuje na neko zapaljenje. Cpr-negativan, mokr. kiselina-92, al. Fos. -79, ca- 2.15, fibrinogen 1,8, wbc-5.1, rbc-4.04, hgb-126, hct-380, mcv-94.1, mch-31.2, mchc-331, plt-177. Lekar mi je prepisao extencilin ali bolovi nisu prestali i najintezivniji su u jutarnjim i večernjim časovima. Možete li mi reći o čemu se radi i da li je prolaznog karaktera?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Vaše laboratoriske analize su u redu. Idite na jedan kontrolni ginekološki pregled a zatim kod reumatologa koji će videti Vaše šake, kolena, eventualno uraditi njihovo snimanje. U svakom slučaju Vaše tegobe zahtevaju dodatnu analizu.