Poštovana,
    Imam jedan problem imam candidu u želudac i u creva i to već duže vreme bez znanje da imam! Sad se brinem da mi candida nije prešla u krv i u drugij organi kao jetra, pluća, srce itd pošto imam mnogo loš imun sistem i smršao 30 kilograma postoji mogućnost da mi se probila candida kroz creva i želudac! Bio sam kod 20 različitih lekara i niko mi ništa ne može pomoći, ništa ne znaju od candida i smatraju me budalom kažu da ne može u krv i u organi! To nijhovo ne znanje me plaši da takvi ljudi imaju doktorske diplome strašno strašno strašno. Sad moje pitanje da li znate nekog lekara ili kliniku koja se razume u candidu i može specialni testovi krvi i testovi organa da uradi i da se testiram molim Vas ako mi možete pomoći u ovu situaciju bio bi Vama mnogo zahvalan molim Vas za pomoć psiha mi ubivena od ove candide ne znam više šta da radim i gde da idem osećam se kao izgubljen između ovi lekari godinu dana mi trpali antibiotikum i sav taj antibiotikum još gore mi napravili.
    Molim Vas pomozite mi očekujem Vaš odgovar.
    Hvala puno već unapred.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Kandidijaza je najčešća sistemska mikoza. Ona je normalni stanovnik našeg tela. Važan faktor većeg razvoja je dugotrajna upotreba antibiotika, dijabetes, trauma, maceracija kože, upotreba kortikosteroida. Razlikuje se lokalna tj. oralna, vaginalna i intestinalna kandidijaza, ona koju vi imate. Ona se danas češće dijagnostifikuje a manifestuje se kao sve crevne upale. Leči se antimikoticima pod nadzorom lekara. Lečenje se sprovodi obavezno pod nadzorom lekara adekvatnim antimikoticima.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #37272

    • Prijatelju nemaju poima! Ne mogu da izlece kandidu! Ja imam sina koji je na terapiji vec 3 godine, na najsrtozoj dijeti i nista. Nemaju poima!!!

    • Jasno mi je šta kažeš jer ponovljaš moje reči! Znam da je od antibiotikum kriv i kriv je loš imuni sistem ko je dopustio da se širi ja nemam problem sa Mykosom, imam i Soor ali ništa opasno to nije, nije smrtnonosno! A sepsis candida to je opasno. Nego problem je moj da nije prešlo u Enbomykosu to je opasno a Mykozu 90 odsto od ljudi imaju i leči se sa daktanol ili nystatin može i ganciana violet od prošle nedelje sam izbacio nystatin i krenao terapiju na flukonazol da mi čisti organe od candide i moram da kažem da mi je već mnogo bolje ne padam više u nesvest i dobijam snagu nazad 1 tableta 380dinara 150 mg pijem 2x1 dnevno ali kako ja vidim ja sam moram da se lečim i postajem polako samo naučeno specijalista juče sam sebi sam izvadio krv i pustio krv nat perliti pod odgovarajuću temperaturu i vlažnosti da vidim da li imam ga u krv bolje reko verovatno imam u krv ali sad gledam da li imam rezistenciju koja se bori protiv candida. Čekam i pratim krv koj sam izvadio tu metodu sam dobio od doktora iz New Yorka koga sam zvao na tel. Razgovor trajao preko 3 sata ali hvala bogu vidim da ide na bolje žao mi mnogo što se ne smatra candida opasna jel nepravilno lečena candida zna posle godine da pređe u rak da se stvori šta mnogo ljudi ne veruju jedan lekar koj je tu tezu izdao je dr. Simoncini iz Italije. Izvinjavam se na moj loš rukopis nisam Srbin, sam sam naučio srpski bez škole. Svima pozdrav i držite se i pazite se od candide candida je opasnaaa nego ja pitam tražim specijalnog doktora koristio sam 2 meseci Nistatin.