Poštovana,
    Dešava da se padnem u nesvest kad je sparno i toplo vreme, kad je zagušljivo u nekoj prostoriji. Prvi put sam se onesvestila sa 10 godina kad me je mama šišala. Otišli smo u bolnicu i rezultati iz laboratorije i pregleda kod neurologa su bili u granicama normale, sem krvnog pritiska koji je inače nizak (110/70). Posle toga nisam imala nikakvih problema par godina do nedavno kad sam se opet onesvestila. Uvek znam kad ću se onesvestiti jer počne da me obliva hladan znoj, teško dišem, zamrači mi se pred očima. Nakon minut - 2, sama se osvestim i imam problema sa vidom prvih 5 minuta, preznojavam se i ne mogu da hodam. Šta mi savetujete da izbegnem te događaje ili kome mogu da se obratim za stručnu pomoć?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Prvo se obratite svom lekaru koji će Vam dati procenu Vašeg opšteg stanja, srca, eventualne vratne spondiloze, šećera u krvi. Uradite i pregled očnog dna, razmislite da li ste imali neku povredu, problem sa ušima. Bilo bi dobro da odete i kod neurologa i onda ćete imati pravu dijagnozu i dobićete savet kako da se ponašate.
      Pozdrav.