Poštovana,
    Kako se manifestuje kandidijaza - koji su simptomi (pošto sam astmatičar i koristim pumpice, sumnjam na nju).
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Candida je normalni stanovnik našeg organizma koji može da se umnoži pri dugotrajnoj upotrebi antibiotika, kortikosterojida, dijabeta, lokalne maceracije kože. U Vašem slučaju ona bi bila lokalna u vidu sora ili lokalnih belih plaža na jeziku, eventualno intestinalna koja se manifestuje zapaljenjem creva, pri padu imuniteta može biti i sistemska koja je retka. U svakom slučaju ona zahteva razmišljanje i lečenje antimikoticima. Uvek pravilno očistite vaše pumpice, redovno pregledajte usnu duplju i ako primetite promene obratite se Vašem lekaru.