Poštovana dr,
    Ja imam jedno pitanje. U poslednje vreme mi se češće javljaju grčevi, najčešće u vodi tj. kada plivam. Javljaju mi se jaki grčevi u listovima, zadnjoj loži. Čula sam da je to zbog nedostatka kalcijuma pa me zanima tačnost ove tvrdnje. I ako nije šta može biti i šta raditi povodom toga.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Obostrani grčevi u zadnjoj loži mogu biti posledica neadekvatne obuće, nepravilnog držanja, vežbanja, pa i nedostatak kalcijuma koji je bitan za mišićne kontrakcije može biti uzrok. Pijte šumeći magnezijum, čašu mleka, parče sira ili kačkavalja i ako Vam se tegobe ne povlače posetite svog lekara.