Poštovanje,
    Imam dijagnozu panniculitisnodularis još od 2006 god. Interesuje me ako možete da mi kažete koja je moja šifra bolesti kao i da li je to sistemeko obolenje i gde to sve mogu da pročitam kako bih se bolje upoznala sa svojom bolešću.
    Unapred puno hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 11. 08. 2009.
    • Poštovana,
      To je bolest hroničnog karaktera, za koju je i tipično recidivno javljanje čvorastih promena na koži. Smatra se da je do negde odgovoran poremećaj metabolizma masti, endarteritisa, negde im predhodi trauma, infekcija. Možda Vam dermatolog može više reći. Verovatno ste idiferencijalno dijagnostički ispitani te nema razloga za brigu.