Poštovana doktorica!
    Stara sam 55 godina, slučajno sam otkrila da imam povećani Kalcij 2,65 referenca je (2,10- 2,6), pth 80,9 (12-56) sitigragija paraščitcic je pokazala da nemam adenom. Moj doktor je na godišnjem, pa Vas molim da mi odgovorite da li trebam da posumljam na bolest krvnog raka, raka pluća ili su to granično povećane vrednosti koje se trebaju samo pratiti. Uplašena sam i počela sam da uzimam lexaurin 1,5 mg x3 na dan. Za Vaše cenjeno mišljenje i savet sa zahvaljujem.
    Srdačan pozdrav Mira.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Hiperkalcemiju mogu izazvati povećan unos kalcijuma, prekomerna količina peratiproidnog hormona, renalna insuficijencija, neke druge bolesti, upotreba tijazidnih diuretika, familijarna hiperkalcemija. Navedite mi šta uzimate od lekova i da li lečite osteoporozu. Nema razloga za brigu.