Poštovana,
    Čime se najbolje leče i tretiraju dekubitusi. Da li imate iskustva sa Catrix prahom za zarastanje rana dal se isplati da se to kupi i da se primenjuje. I da li znate još nešto što bi bilo korisno za lečenje dukubitusa ako imate neki savet?
    Hvala unapred pozdrav.

    Odgovoreno: 05. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Postoje mnoge varijante. Bitno je videti da li postoji mrtvo, inficirano tkivo a zatim prema proceni uključujemo obradu i previjanje. U poslednje vreme su se javili takozvani pokrovi tj. gaze koje u sebi sadrže dezinficijens, adekvatno održavaju vlagu i omogućavaju veoma dobru epitelizaciju i manjaju se na nekiliko dana čak i nedelju. To su coloplast ili suprasorb. Postoje više njihovih vrsta u zavisnosti id stanja.
      Pozdrav.