Poštovana,
    Pre svega moram da Vam se zahvalim na odgovorima i posvećenom vremenu. Imala bih jedno pitanje za Vas kolika je dužina grudne kosti a kolika ključne kosti?
    Hvala unapred na odgovoru!

    Odgovoreno: 04. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Dužina kostiju zavisi od veličine i starosti čoveka. Ključna kost je duga kost savijena poput slova s, to je kost koja najranije okoštava i dugačka je 10-15cm kod odraslog čoveka. Grudna kost je derivat rebara. Ona liči na rimski mač, duga je 15 do 20 cm i dosta široka 3 do 6 cm. Poseduje manubrijum ili svoju dršku, telo i svoj procesus xiphoideus.