Poštovana,
    Pre svega moram reći jedno veliko bravo na svim odgovorima i na posvećenom vremenu. Ja bih imala još jedno pitanje za Vas koja je uloga Eustahijeve tube u uhu? A koja je uloga beonjače i roznjače oka?
    Hvala puno na odgovoru i sve najlepše!

    Odgovoreno: 04. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Beonjača je 4/5 deo oka. Debljina nije svuda ista a najdeblja je u zadnjem delu. Spaja oko i mišiće oka, ima čitav niz otvora za prolaz vidnog živca, za ulaz arterije nerva. Rožnjača ili cornea i čini 1/5 spoljne očne ovojnice i nadovezuje se na skleru. Ona je konkavno konveksno sočivo i njen poremećaj može dovesti do astigmatizma. Eustahijeva tuba je cev koja spaja srednje uvo i epifarings.
      Pozdrav.