Poštovana,
    Molim Vas da mi odgovorite na pitanje iz koliko se kostiju sastoji lobanja i da li možete mi reći njihova imena. Hvala puno na odgovoru i sve naj od Tatjane!!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 03. 08. 2009.
    • Poštovana,
      To su: okcipitalna, sfenoidalna, frontalna, parijetalna, temporalna, etmoidalna, zatim lakrimalna, gornja vilica ili maxila, jagodična ili zigomatična nazalna, palatinalna, donja nosna školjka ili cocha nasalis inferior, mandibula. Mislim da sam ih sve pobrojala, naravno nisam ih pravilno napisala što Vama nije ni bitno.
      Pozdrav.