Postovana,
    U Vašem odgovoru na moje pitanje šte me posavetovali da uradim ogt test. Možete li mi pojasniti šta je ogt test?
    Unapred zahvalni.

    Odgovoreno: 01. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da sam mislila na ogt test koji je suveren za postavljanje dijagnoze graničnih oblika dijabetesa. Osoba popije šećer a zatim se u određenim vremenskim intervalima meri nivo šećera u krvi. Uz kliničke nalaze, prisustva pozitivne porodične anamneze, nalazom faktora rizika, nalazom graničnih vrednosti šećera povremeno savetujemo i ovaj test do postavljanja definitivne dijagnoze.
      Pozdrav.