Poštovani doktore,
    Imam jedno pitanje za provjeru mog stanja naime nakon desetominutnog hrvanja sa mojim stricom po kući ;) stali smo i uzeli aparat za mjerenje pritiska. Moj pritisak je iznosio 150/58 a puls 116 otkucaja. Nakon mene on je izmerio pritisak i u njega je bio 132/76 i imao je 78 otkucaja. Nakon desetak minuta ja sam ponovo izmerio pritisak koji je iznosio 128/68 a puls je bio i dalje visok 109 otkucaja. Mene zanima i zašto mi se sporo puls usporava nakon zamora jel to zbog nedostatka kondicije ili šta i zašto se pretjerano znojim. Punija sam osoba na bavim se mnogo fizičkom aktivnošću jer se bavim računarima i tako.
    Molim Vas za mišljenje i odgovor hvala.

    Odgovoreno: 01. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Sami ste dali odgovor. Gojazni ste i a nedostaje Vam kondicija. Sve to možete da korigujete restrikcijom težine i najpre umerenom šetnjom, lakim treningom a zatim povećajte lagano tempo i ubrzo će biti bolje.