Poštovana,
    Prilikom analize krvne slike koju sam uradio Kreatinin mi je bio 114.0. Sve ostalo je bilo u redu. Doktor mi je rekao da je povećan kreatinin i da uzrok može biti previše odmaranja tj. ležanja i savjetovao mi je da se više krećem. Da li je to moguće.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Kreatinin nam u praksi veoma pomaže da procenimo bubrežnu funkciju i njegova koncentracija ne zavisi od ishrane. Obično radimo i ureju koja ima svoj egzogeni faktor a to je. Unos proteina i endogeni tj. stanje metabolizma. Normalne vrednosti kreatinina se kreću 60 do 130 m. Mol/l.