Poštovana,
    Moj suprug je 1975. godište, dosada nije imao značajnijih zdravstvenih problema. Postavila bih Vam pitanje vezano za neobjašnjiv gubitak telesne težine. Naime, on je za poslednjih godinu dana izgubio oko 15kg, a pritom nije držao nikakve dijete, nema drugih subjektivnih zdravstvenih tegoba, a apetit mu je odličan i količinu unete hrane nije menjao. Inače, visok je 190cm, i pre tačno godinu dana, kada je imao 95kg, počeo je neobjašnjivo da mršavi, da bi pre par dana dostigao 80kg. Ne bavi se nikakvom fizičkom aktivnošću, osim što puno radi i u poslednjih godinu dana imao je puno što pozitivnih što negativnih stresova. Šta bi mogao da bude uzrok tolikog gubitka težine (bez ijednog drugog simptoma), tj. da li možete da predložite koje analize za početak treba da uradi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Pošto Vaš suprug nema nikakve simptome od strane nijednog sistema organa, nameće se potreba jedne opšte laboratorije i pregleda sa obaveznim nalazom šećera u krvi. Mnoge bolesti daju gubitak telesne težine tako da će će se nakon pregleda i osnovnih analiza postaviti dijagnoza.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #34544

    • Zelim samo da dodam da taj gub. Tezine je i kod mene i najverovatnije je kancer. . . Uradite rendgen obavezno laboratorija je od nikakve pomoci. . . . Poz i svako dobro. . . Marlena