Poštovana dr,
    Molim Vas da mi preporučite neku terapiju, jer trenutno nisam u mogućnosti da posetim lekara. U 1 ml urina iskultivisano je oko 20 000 bakterija. Esherihia colli, klebsiella spp. Da li je pored čaja od brusnice potrebno uključiti i neke medikamente?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ovaj titar E. Colli ne zahteva lečenje antibioticima pogotovo ako nemate nikakve simptome. Ako eventualno dođe do febrilnosti, bolova, učestalog mokrenja, a prisutna je i klebsiela uključite cefaleksin na 8 sati do odlaska kod svog lekara. Brusnica i dosta tečnosti je dobar izbor.
      Pozdrav.