Poštovana,
    Preporučite mi lečenje da se što pre rešim sledećih problema: esherichiacoli/ampicilin, cefaleksin, ceftazidin, gentamycin, amikacin, pipemidanska kis., ciprofloxacin, sxt=bactrim, amoxicilin enterococussp. "ciprofloxacin, tetracyclin, vankomycin" - chlamydia trachomatis - pozitiv problem treba rešiti zbog drugih bitnih problema što pre. Unapred zahvalan bračni par u "velikom problemu", pozdrav vama!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 22. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Navedite u kom je titru E. Colli, zatim ste verovatno naveli enterokokus i njegovu osetljivost koju obično lečimo amoksicilinom odnosno ciprofloksacinom (ciprocinalom) a chlamidija trachomatis tetraciklinom odnosno doksiciklinom. Potrebno je lečiti oba partnera, i obično sarađujemo sa ginekologom. Naravno ako su prisutne 2 bakterije onda se odlučujemo za antibiotik koji deluje na obe.
      Pozdrav.