Poštovana,
    Koštice od kajsije - sme li se jesti jegro, čitao sam da je odlično jer je dobar oksidant, na drugom mestu opet piše da je otrov jer sadrži cijanovodoničnu kiselinu - dakle, šta je prava istina o kospicama kajsije.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Koliko znam košcica kajsije je bogata B vitaminima, malom količinom šećera i navodi se da ima cijanida. Ja u praksi nemam nikakvog iskustva sa njihovom upotrebom. Eventualno uputite pitanje adekvatnoj osobi recimo za pravilnu ishrnu ili posetite web stranu posvećenu tome. I uvek razmislite o dobrim i lošim stanama svega što unosite u organizam i otvoreno pričajte sa svojim doktorom o tome. Poverenje i pravilno uzeta anamnaza je pola dijagnoze.
      Pozdrav.