Postovani, osiguranik sam u zemunu, nezaposlena sam. Trenutno sam trudna i posto dosta putujem zanima me da li bi mogla da u slucaju da mi porodjaj krene negde drugde a ne u beogradu, da dobije uput iy maticnog doma zdravlja, ili bih morala da sama snosim troskove.

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani, najbolje za vas je da se porodite u gradu gde radi vas ginekolog. On je pratio vasu trudnocu, upoznat je sa vasim zdravstvenim stanjem, razvojem vaseg ploda i eventualnim rizicima. O tome porazgovarajte sa ginekologom. Takodje i putovanja u visokim mesecima trudnoce nisu preporucljiva. Posto imate osiguranje porodjaj ne bi placali ako vam se eventualno desi van beograda. Pozdrav