Poštovani,
    majka ima primarnu dijagnozu C56, poslednju terapiju koju je primila je taxol weakly, dva ciklusa, ostaje da primi još jedan. U međuvremenu se javljaju problemi tromboze obe noge, zbog čega je dugo ležala i trenutno je nepokretna, a hemoterapija je trenutno obustavljena. Do sada smo uspevali da joj pružimo osnovne uslove, higijenske. Međutim, u nazad nekoliko dana kupanje i menjanje pelena je gotovo nemoguće, obzirom da ni sestra ni ja nismo stručni za to. U domu zdravlja su nam rekli da je teško dobiti bolnički smeštaj, i da bi kod kuće imala mnogo bolji tretman. Mi smo u strahu da zbog neadekvatnog lečenja dođe do još ozbiljnijih problema, iako je i sad prilično teška situacija. Dodatni problem nam predstavlja njen manjak apetita, zbog čega je dodatno oslabljena. Molim vas za savet, jer se dvoumimo, svesni da joj ne možemo dovoljno pomoći i pružiti sve što joj treba, a opet je ne bi izlagali lošim uslovima u bolnici, ako bi i uspeli dobiti smeštaj.
    Unapred zahvalani Dragana i Vladimir

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      s obzirom na stanje vaše majke, predlažem da se javite službi kućnog lečenja vašeg Doma zdravlja. Oni će zbrinuti eventualno prisustvo bola, prevenirati nastavak dekubita, omogućiti eventualno potrebnu infuzionu terapiju i proceniti zdravstveno stanje vase majke tj. potrebu za bolničkim lečenjem.