Poštovani doktore,
    moj otac-66 god. je nakon operacije na neurohirurgiji imao izvesne probleme i sve vreme je imao kateter, oko 9 dana. Nakon, vađenja istog došlo je do krvarenja iz mokraćnog kanala, krv ide u mlazu, spontano. Od skidanja katetera prošlo je 12 dana. U međuvremenu primio je th. amp dycinona i amp. vitamina k1. Međutim i dalje ima isti problem, količina krvi je manja ali i dalje zabrinjavajuća, jer je upao u anemiju. Samo da napomenem da je bilo pokušaja da bude primljin na kl. za urologiju, međutim lekar koji ga je primi rekao je da nema mesta i da on nije pacijent za njih. Sramno za naše zdravstvo, gde ja radim i gde je moj otac proveo radni vek kao lekar. Da li možete da mi date neki savet, imajući u vidu da moj otac ne želi da ide na kliniku, što i nije ništa neobično nakon svega što je doživeo
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      niste mi ništa napisali o stanju pacijentovog urotrakta. Da li ima nekih anomalija, infekcija ili promena? Kateter je bio prisutan optimalno vreme. S obzirom da ste konsultovali urologa pretpostavljam da su isključeni ozbiljniji problemi. Sada vam savetujem veći unos tečnosti, opšti pregled urina u vašem domu zdavlja i urino kulturu. Ako dođe do eventualnog pogoršanja obavezno se javite urologu.