Poštovani!
    Imam malo uvećanu žlezdu na vratu. Ona se tu nalazi sigurno 2 godine a možda i malo duže, ali ja sam je tada napipala. Molim vas da li je to zabrinjavajuće. Žlezda  na vratu je veličine zrna graška. Šta je potrebno uraditi da bi se utvrdilo da li je to nešto zbog čega bi trebalo da brinem jer sam negde pročitala da iako je žlezda mala to može značiti da imam limfom. Molim vas pomozite!
    I unapred vam se zahvaljujem na odgovoru!

    Odgovoreno: 25. 06. 2009.
    • Poštovani,
      potrebno je da se javite izabranom lekaru koji će vam palpirati žlezdu, videti da li ona ima jasne granice, da li je poketna tj. vezana za podlogu, da li raste? Uraditi opštu laboratoriju ili vas dalje uputiti na preglede. S obzirom da žlezda ne menja svoju veličinu očekuje se dobar rezultat ali ipak proverite svoje zdravlje i pošaljite svoj rezultat.