Zdravo. Pitao bih vas nes u vezi moje tetke. Ona, naime, ima secernu bolest. I pocele su joj gljivice na noznim i noktima na rukama, takodje ima bakterije u digestivnom traktu, tacnije u zelucu. Koje antibiotike nam vi preporucujete? Unapred hvala. Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 04. 01. 2016.
    • Poštovani,
      Za glivice na noktima se ne koriste antibiotivi već antimikotik kanesten, koji se maže na nokte. Što se tiče bakterija u digestivnom traktu potrebno je javiti selekaru na pregled, uraditi dobatno dijagnostiku, analizu stolice pa se tek onda odlučiti o eventualnoj terapiji