Poštovani, imam bol sa leve strane u predelu rebara. Bol je prisutan već 3 dana kada se sagnem, kada ležim pa ustanem i na dodir, podnošljiv je, međutim danas sam dobila dijareju. Ono što me najviše brine jeste to što postoji kao ispupčenje u tom delu, tačnije leva strana mi je veća od desne, kao neka oteklina. Bila sam kod lekara, ispipala mi je stomak i nije nista ustanovila, sumnja na neku upalu ili udarac, međutim ja nisam pala, nit' se udarila. Nakon vađenja krvi rezultati su sledeći wbc 10. 3, mid 10. 2% m, rdw 14. 7, gran 60. 4% g. I pored tih rezultata i dalje mi ništa nije ustanovljeno, tačnije sumnja da je to posledica od upale grla koju sam imala pre nedelju dana i antibiotika (amoksicilin) . Inače imam aritmije, prolaps (pijem magnezijum) , imam oteklinu na ruci već mesec dana isto ni od čega (nosila sam gips, snimak ne pokazuje prelom i dalje me boli na dodir i naravno i dalje niko ne zna zašto se to pojavilo, misle da ih lažem i da ne želim da kažem da sam pala ili tako nešto, a ja stvarno nisam pala niti se udarila, nije me ništa ujelo) , takođe imam problem sa nedostatkom gvožđa i hemoglobin mi je uvek na donjoj granici i imala sam upalu pluća u januaru ove godine. Potrebno mi je vaše mišljenje. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 09. 2015.
    • Poštovana,
      U vašem pitanju ste izneli čitav niz simptoma koji se međusobno razlikuju. S jedne strane bol koji navodite sa leve strane u predelu rebara može biti mišićnog porekla pogotovo što se pojačava pti pokretu. Dijareja može biti virusnog porekla, pogotovo u ovo doba godine. Rezultati lab. Pokazuju neku blagu upalu s obzirom na povećane vrednosti le. Što se tiče vaših tegoba sa rukom moj savet bi bio da posetite reumatologa koji bi vas nakon pregleda uputio na dodatnu dijagnostiku. U pitanju niste naveli gde se tačno nalazi oteklina, da li zahvata zglobove.