Postovani, u poslednje vreme mi se kako na nogama tako i na rukama stvaraju otvrdci. Pre samog nastanka otvrdka osetim pod kozom kao neko golicanje, nakon toga se stvori kao podliv, postane crveno a kasnije i modro. Tvrdo je i boli na dodir. Bila sam na colordopleru i sve je regularno, nema nikakvih simptoma da je mozds od vena ili kapilara. Zanima me sta bi moglo biti? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 01. 09. 2015.
    • Poštovana,
      Jako je teško na neviđeno reći kakvog bi porekla mogle biti promene. Po opisu bi čak mogle odgovarati i ujedu nekog insekta (mrava npr.) . Savet je da se javite dermatologu na pregled redi eventualne dodatne dijagnostike ili upućivanja na dodatnu dijagnostiku