Postovani, u poslednjih nekoliko meseci (2, 3) primetila sam razlicite promene kod sebe i iz razloga jer nemam dovljno vremena koje bih posvetila cekanju u cekaonicama dok me setaju od ordinacije do ordinacije, volela bih da me uputite kome da se obratim i da li je po sredi nesto opasno. . . Koncetracija mi je uzasno opala (knjiga koju bih procitala za nekoliko dana vrti mi se po rukama mesec dana jer istu stranu citam po nekoliko puta. Desava mi se da dodjem recimo u kuhinju i stojim tu nekoliko minuta kao da se nalazim u tudjem stanu a pritom ne znam zasto sam uopste tu. . . Raspolozenje mi se jako cesto menja kao da sam u pms-u i cesto sam gnevna, svadljiva i nervozna, nemam zelju za sexom. . . Pre dva meseca mi je kasnila menstruacija dve nedelje nakon cega sam otisla od ginekologa koja mi je uradila ultrazvuk i rekla mi da imam jako velike ciste, nije mi prepisivala nista i nista nisam koristila ali nakon nekoliko dana sam dobila i menstruacija mi je bila jako bolna. . . . Trajala je duze nego inace i nakon te menstruacije pojavio mi se jak sekret. . . Pocele su mi izlaziti bubuljice koje nisam imala ni u pubertetu a pre dve nedelje celo lice i dekolte bili su mi prekriveni bubuljicama. . . Sto se porodicne istorije tice majka mi je prosle godine operisana od raka grla, otac ima giht, baka mi je bila srcani bolesnik a deda je umro pre mog rodjenja ali znam da je bolovao od necega vezanog za bubrege. . . Pusac sam, ne konzumiram alkohol cesto (u posebnim prilikama u malim kolicinama, nekoliko puta godisnje) nemam nikakvu odredjenu terapiju. . . U sustini sam zdrava osoba, jedino sto sam pre tri godine pila lek actalor 1x1/2 i lexilium 1x1/2 koje mi je prepisao psihijatar jer je procenio da su glavobolje koja sam tada imala bile prouzrokovane stresom i manjkom hormona srece. Unapred hvala marija janjicijevic.

    Odgovoreno: 17. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Što se tiče prvog dela vašeg pitanja savet bi bio da se ponovo obratite psihijatru, jer simptomi koje navodite mogu ličiti na blaže oblike depresije. Takođe mislimda bi bilo dobro da odradite kompletan hormonalni status i da se konsultujete sa endokrinologom